Další partneři
Google AdSense

Řecká kuchyně


Řecká kuchyně je v poslední době velmi vyhledávanou a není se čemu divit. Tradice řecké kuchyně sahají až do období starověku a některé pokrmy se s menšími obměnami vaří stejně jako před 4. tisíci lety. Kouzlo řecké kuchyně spočívá ve čtyřech hlavních pilířích. Prvním z nich je olivový olej. I děti snad dnes už ví, jak je olivový olej pro tělo prospěšný a důležitý. Všechny řecké pokrmy se dělají s využitím olivového oleje. Druhým pilířem je používání velkého množství bylinek a koření. Třetím a snad nejdůležitějším pilířem jsou čerstvé potraviny. Řecká kuchyně je využíváním ryze čerstvých surovin vyhlášená. Čtvrtým a posledním pilířem řecké kuchyně je její jednoduchost. Řecká kuchyně je velmi chutná, ale také velmi jednoduchá. Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása.

Mezi tradiční suroviny pro přípravu řeckého jídla patří: jehněčí nebo vepřové maso, brambory, česnek, dary moře, okurky, bílý jogurt, med, ořechy, skořice.

Z nápojů to jsou hlavně: Vína, piva, Ouzo, Metaxa a různé domácí anýzové a bylinkové pálenky. Z nealkoholických nápojů především čerstvé ovocné šťávy a limonády.