Další partneři
Google AdSense

Jónské ostrovy


Jónské ostrovy – Jónské ostrovy najdeme na západě Řecka. Tyto ostrovy jsou turisty hojně využívány. V letních měsících zde teploty nedosahují tak vysoko jako v jiných oblastech Řecka. Mezi nejnavštěvovanější ostrovy patří Korfu, Lefkada, Kalafonie a Zakyntos.

Korfu: Ostrov Korfu je mezi lidmi často známí jako smaragd středomoří. To proto, že tento ostrov je nejzelenějším řeckým ostrovem s nádhernou přírodou. Bohužel sem každoročně směřují houfy turistů, takže pokud hledáte romantiku, klid a soukromí nebude Korfu tou nejlepší volbou.

Lefkada: Na Lefkadě na vás čeká průzračné moře a krásné pláže. Výhodou je, že ostrov je spojen s pevninou mostem, takže pokud plánuje cestování za památkami je to jistě výhoda.

Kefalonie: Kefalonie je největší ostrov Jónského souostroví. Turistům může nabídnout jak velmi rozmanitou přírodu, tak i služby a zábavu.

Zakyntos: Zakyntos je ostrovem krásných pláží, útesů a romantických výletů na lodích. Hlavním městem je Zakyntos, který se může pyšnit nádhernými stavbami v renesančním stylu.